KOLOROWE AKWARELKI I "KRÓLOWA ŚNIEGU"

„Kolorowe akwarelki” w ramach programu czytelniczego „Przedszkolaki bajki znają i bardzo je uwielbiają” zapoznały się z baśnią pt. „Królowa Śniegu”. Oprócz poznania treści zorganizowaliśmy zabawy tematyczne oraz doświadczenia z lodem, uwolniliśmy zamrożone serduszko, sprawdzaliśmy co się stanie z kulami lodowymi po zastosowaniu soli itp.

ZACZAROWANE PACYNKI W KSIĘGARNI

W dniu 15 listopada przedszkolaki z grupy Zaczarowane Pacynki wybrały się  na wycieczkę do Księgarni „BookBook”. Wycieczka związana była z tematem obowiązującym w danym tygodniu, czyli książkami. Dzieci miały możliwość, zapoznania się z asortymentem zgromadzonych tam książek i innych towarów. Pani Kasia Cydzik przeczytała przedszkolakom bajkę o Zuzi i jej wizycie u lekarza.  Serdecznie dziękujemy mamie Kuby za miłe przyjęcie i prezenty w postaci książeczek.

KONKURS PLASTYCZNY

Chłopcy z grupy „Kolorowe akwarelki” przygotowali prace na konkurs plastyczny. Ich zadaniem było stworzenie ilustracji do jednego z wierszy Juliana Tuwima. Bardzo się napracowali – trzymamy za nich kciuki.

TEATRZYK "POD ORZEŁKIEM"

W dniu 08.11.2017 r. przedszkolaki miały okazję obejrzeć ciekawy teatrzyk pt. „Wyspa pacynek” w wykonaniu grupy artystycznej POD ORZEŁKIEM. Atrakcja była zrealizowana  w ramach projektu  „Dzieci czytają, wiedzę zdobywają”.

KOLOROWE AKWARELKI W KSIĘGARNI A KUKU

W dniu 16.10.2017 przedszkolaki z grupy „Kolorowe akwarelki” wybrały się do księgarni  A KUKU. Odbyło się tam bardzo ciekawe spotkanie z Animatorką, która zabrała nas w świat bajki „O rybaku i złotej rybce”. Wzięliśmy udział w zabawach edukacyjnych, robiliśmy rybki z balonów a także spróbowaliśmy pysznej waty cukrowej. Spotkaliśmy też prawdziwą postać z bajki- Kaczora Donalda.

TEATRZYK CIENI "JAŚ I MAŁGOSIA"

„Kolorowe akwarelki” w ramach programu czytelniczego „Przedszkolaki bajki znają i bardzo je uwielbiają” zapoznały się z bajką pt. „Jaś i Małgosia”. Robiliśmy teatrzyk cieni oraz organizowaliśmy różne zabawy tematyczne.

OWOCOWE JEŻYKI ROZTAŃCZONYCH NUTEK

W związku z realizowaną w grupie III „Roztańczone nutki” tematyką „Jesień w sadzie”, w ramach podsumowania zdobytych wiadomości, dzieci z przyniesionych wcześniej owoców wykonały „Owocowe jeżyki”, które były doskonałą dodatkową, jesienną dawką witamin.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za owoce!

ZACZAROWANE PACYNKI PIJĄ WITAMINKI

Z myślą o naszym zdrowiu postanowiliśmy zrobić własny sok i koktajl owocowy. Dzieci nie zawiodły           i przyniosły do przedszkola wiele zdrowych i pysznych owoców. „Zaczarowane Pacynki” pełne zainteresowania     i ciekawości przystąpiły do mycia owoców, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Zarówno sok jak i koktajl owocowy wszystkim bardzo smakował.

WILK I 7 KOŹLĄTEK

W grupie IV „Kolorowe akwarelki” rozpoczęła się realizacja programu czytelniczego „Przedszkolaki bajki znają i bardzo je uwielbiają” autorstwa Wiolety Szczęsnowicz. Dzieci spotkały się z bajką „O wilku i siedmiu koźlątkach”  - brały udział w zabawach tematycznych i doświadczeniach dotyczących treści utworu.

KINO SFERYCZNE W PRZEDSZKOLU

W dniu 25.09.2017 w Przedszkolu Nr 1 dzieci z grup „Kolorowe akwarelki” i „Tęczowe kredki” miały okazję skorzystać z niesamowitej atrakcji. Do placówki przyjechało KINO SFERYCZNE, które jest postrzegane jako nowa forma kształcenia. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity, panoramiczny obraz. Zaciekawione przedszkolaki weszły do środka ogromnej, rozstawionej w sali półkuli i z ogromnym zainteresowaniem obejrzały pokazy filmów edukacyjnych.

To przedsięwzięcie mogło być podjęte dzięki staraniom księgarni
A KUKU, która  realizuje projekt „Dzieci czytają, wiedzę zdobywają” dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZACZAROWANE PACYNKI NA SPOTKANIU Z PISARKĄ

22 września dzieci z grupy „Zaczarowane Pacynki” wyruszyły do Biblioteki Publicznej na spotkanie z pisarką- Krystyną Gudel. W trakcie spotkania autorka zaprezentowała kilka swoich wierszy z książki pt. „Którędy do domu”, zadawała dzieciom zagadki oraz odpowiadała na pytania małych czytelników. Najbardziej spodobało się nam „ołówkowe przedstawienie”, które przygotowała dla nas pisarka. Na koniec mogliśmy obejrzeć kolekcję ołówków, które Pani Krystyna przywiozła z różnych stron świata i zrobić wspólną pamiątkową fotografię.